آموزشی

دستگاه های LOC

LOC یک دستگاه کوچک است که قابلیت انجام کاری که معمولا در آزمایشگاه انجام می شود را دارد . انجام تست گلوکز بیماران دیابتی و تست بارداری از مثال های روزانه استفاده این دستگاه می باشد. در هر صورت طراحی فعلی LOC ها زمان بر و محدود است . بیشتر ان ها از لایه های منفرد PDMS که با روش هایی به یکدیگر متصل می شوند ساخته می شوند .

 

دستگاه های LOC

 

یک روش جایگزین برای طراحی فعلی LOC ها استفاده از چاپ سه بعدی می باشد . استریولیتوگرافی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، این روش شامل استفاده از یک حمام رزین که محتوی واحد های سازنده ( منومر ) و آغازگر های نوری است که در صورت قرار گیری در معرض نور رادیکال ها یا کاتیون هایی آزاد می کند. لیزر نور مورد نیاز را فراهم می کند و کاتیون ها یا رادیکال های آزاد با منومر ها واکنش داده و یک شبکه ی پلیمری برزگ و جامد را تولید می کند.به این فرایند پلیمریزاسیون نوری گویند .

تولید LOC هایی که با روش چاپ سه بعدی انجام می شود بسیار سریع تر و ارزان تر است.   این LOC ها می توانند برای گستره ی بزرگی از اهداف نظیر تشخیص بیماری ها یا چیپ های تجزیه و تحلیل ذرات مورد استفاده قرار گیرند.

 

ترجمه شده توسط وبسایت cheminfinity.com

ما را در شبکه های اجتماعی فالو و لایک کنید
RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
https://cheminfinity.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-loc/
Twitter
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *